środa, 15 sierpnia 2018

TREFL - Rzymianie do domu, Grzyby Polski, Królestwo Zwierząt
Kochani dziś chciałam Wam pokazać karty, które tak naprawdę czekają na swoją kolej i ciągle o nich zapominam, a są warte uwagi. Są to produkty TREFL

Grzyby Polski Karty zdobią ilustracje grzybów, które występują na terenie Polski, za pomocą których można grać w najpopularniejsze gry karciane.

Zawartość:
- 55 kart do gry 
- do kart dołączone są dwie książeczki: jedna z opisem zobrazowanych na kartach grzybów i druga z zasadami 5 popularnych gier karcianych
- całość zapakowana w kartonikKrólestwo zwierząt - Doskonałe karty do gry opracowane z myślą o najmłodszych graczach, opatrzone wizerunkami królewskich rodzin – lisów, zająców, sów oraz jeleni. Do zabawy chcemy szczególnie zaprosić najmłodszych graczy, dlatego wraz z kartami proponujemy kilka gier o różnym stopniu trudności.

Grać możecie wszędzie – w domu na podłodze, przy kuchennym stole, w ogrodzie, w parku, na szkolnym korytarzu w czasie przerwy, na wycieczce, podczas świętowania urodzin, wyjazdu na wakacje, gdzie tylko zapragniecie!

Talia zawiera 55 kart przepięknie zilustrowanych przez Annę Trzcińską oraz broszurę z zasadami gier karcianych dla dzieci.


Rzymianie do domu! to szybka, zabawna i zadziorna gra karciana, w której gracze wcielają się w kaledońskich wodzów, którzy muszą wykurzyć Rzymian z fortów na Murze Hadriana. Trzeba zatem sprytnie rozmieścić swoich wojowników i zaplanować każdy ruch. A potem już będzie można cieszyć się zasłużoną sławą, chwałą i ulubioną owsianką. Rzymianie do domu! to gra dla 1-4 graczy na około 10 minut.

Proste zasady i bardzo różnicowana rozgrywka: zależnie od liczby graczy zabawa nabiera innego charakteru – można grać także samemu.

Karty zdobią zabawne, komiksowe ilustracje, a małe i poręczne pudełko sprawia, że można grę zabrać wszędzie. Gra w zabawny sposób prowokuje do poszerzenia wiedzy edukacyjnej.

Zawartość pudełka:
54 karty
Instrukcja

MOJA OPINIA: Ja już kiedyś pokazywałam karty TREFL ale w innym wydaniu. Tym razem mamy grzyby Polski czyli cudownie wydane karty ilustrujące takie grzyby jak borowik szlachetny, gołąbek wymiotny, pieprznik jadalny. Dzięki temu dziecko uczy się nowych gatunków wywiązuje się rozmowa o tym, czy dany grzyb jest jadalny i czy ktoś go widział na żywo. Ciekawy pomysł na talię kart. 

Królestwo zwierząt to karty o bardzo śliskiej fakturze i pięknej stronie zewnętrznej po prostu cudo. Bardzo pomysłowe są ilustracje figur, na pewno spodobają się niejednemu dziecku. W środku oczywiście znajdziemy książeczkę z propozycjami gier dla dzieci. 

Takie karty po prostu warto mieć zawsze przy sobie - są lekkie i nie zajmują dużo miejsca.

Ostatnia gra polega na zdobywaniu fortów wykładamy nasze karty. Każda karta ma określoną liczbę punktów, ten kto ma więcej ten zdobywa fort. Karty mają też dodatkowe umiejętności dzięi którym można nieco przechytrzyć przeciwnika. Najwyższą kartą jest dziewiątka ale nie warto wykładać jej jako pierwszej bo to byłoby zbyt oczywiste dla przeciwników. Mamy też ujemne punkty, które mogą nieco namieszać w grze. Ogólnie dość szybko się w to gra i warto poznać zasady głębiej bo gra ta nauczy nas kalkulacji i taktyki.

Ogólnie bardzo ciekawe propozycje nie tylko dla dorosłych ale i dla dzieci. Na prawdę warto inaczej spędzić czas niż siedząc przed komputerem czy telewizorem. 

9 komentarzy:

 1. To świetna alternatywa dla czasu zmarnowanego w sieci.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo lubię tą firmę 😊 Karty bardzo mi się podobają 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajna alternatywa dla klasycznych planszówek :)

  OdpowiedzUsuń
 4. z grzybami fajne, zaraz temat na topie będzie:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo fajne karty, podoba mi się połączenie gry z nauką, jak w przypadku poznawania grzybów :)

  OdpowiedzUsuń
 6. rewelacyjne karty, szczególnie te z grzybami, można się czegoś nauczyć przy okazji zabawy

  OdpowiedzUsuń
 7. Lubie tego typu gry, nie mogę się doczekać wspólnych wieczorów z dziećmi i grami :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję serdecznie za każdy komentarz :)

Proszę o niespamowanie linkami.

W razie pytań zapraszam do kontaktu, mój adres e-mail to rossnett2@tlen.pl

Szablon: Panna VEJJS, Wsparcie techniczne: weblove.pl