piątek, 20 września 2019

Metoda Montessori na cztery pory roku
Dziś przychodzę do Was z recenzją książki Wydawnictwa RM

OPIS: W tej książce znajdziesz 70 ćwiczeń zgodnych z zasadami pedagogiki Marii Montessori przeznaczonych na różne pory roku. Są tu na przykład instrukcje wykonania bożonarodzeniowych dekoracji i latarni na Halloween, zabawy w pisanie, rymowanki, a nawet przepisy kulinarne i ćwiczenia jogi. Przygotowują one dziecko do nauki pisania i czytania, zapoznają z figurami geometrycznymi, rozwijają jego percepcję, motorykę oraz intelekt. Niektóre zadania można wykonywać na dworze, inne – w domu. Każde może być dla Twojego dziecka ekscytującą przygodą służąca zdobywaniu ważnych umiejętności. Ćwiczenia opisano krok po kroku i starannie zilustrowano, dzięki czemu dziecko zyska w Tobie mądrego i wrażliwego przewodnika po otaczającym świecie.

Brigitte Ekert od niemal dwudziestu lat jest wychowawczynią Montessori. Ukończyła Institut Supérieur Maria Montessori w Paryżu oraz Institut Petite Enfance Boris Cyrulnik. Na co dzień z radością pracuje z dziećmi.MOJA OPINIA: Dla mnie ta książka jest idealnym prezentem dla każdego kto ma dziecko. Często zdarza się, że nie ma pomysłu na spędzenie czasu w domu. Książkę podzielono na pory roku żeby dziecko nabyło orientacji w czasie. Mamy tutaj proste ćwiczenia, które jednak ćwiczą koordynację oko-ręka. Są też ćwiczenia praktyczne, sensoryczne a propozycji jest mnóstwo. Począwszy od narysowania drzewa i przyklejania na niego liści, poprzez pieczenie deseru, ozdabianie dyni, kolorowanie liści przyniesionych z dworu, joga dla dzieci, wycinanie nożyczkami kreślonego szablonu. Po prostu multum propozycji na zabawę. Bardzo podoba mi się pomysł wykorzystania wszystkiego co znajdziemy na spacerze - liści, kamyków kory drzewa - odpowiedni pomysł i wykorzystanie i już mamy fajną zabawę, bez konieczności kupowania czegoś w sklepie. 

Przyznam, że jesteśmy na etapie jesieni ale myślę, że spokojnie wszystkie pory roku. Bardzo wartościowa książka, która przychodzi z pomocą każdemu, kto chciałby zrobić coś kreatywnego z dzieckiem.   

9 komentarzy:

 1. Na prezent to rzeczywiście pomysł idealny.

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajna pozycja, gdy się nie ma pomysłu na zabawę :). Przy jesieni pewnie najwięcej można wykorzystać rzeczy, które znajdziemy po drodze na spacerze itp. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję za polecenie książeczki. Już wiem co kupię mojemu bratu który ma dzieci :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Oo..świetna książka - podpowiada w jaki sposób możemy spędzić czas z dzieckiem.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ostatnio bardzo mi się podobają takie rozwijające książeczki dla dzieci :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję serdecznie za każdy komentarz :)

Proszę o niespamowanie linkami.

W razie pytań zapraszam do kontaktu, mój adres e-mail to rossnett2@tlen.pl

Szablon: Panna VEJJS, Wsparcie techniczne: weblove.pl