czwartek, 5 września 2019

Wkład filtrujący do dzbanka Wessper AquaMax MG+ oraz Wkład PROTECT
Jak wiecie woda jest niezbędna do wszystkich procesów jakie zachodzą w naszym organizmie. szacuje się, że rocznie na 1 osobę przypada 350 plastikowych butelek wody. Stanowi to duże zagrożenie dla środowiska, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że tylko 9% plastikowych odpadów jest ponownie przetwarzane. Wybierając filtry wody zużywa się jedynie 12 wkładów filtrujących i tym samym ogranicza zużycie plastiku w domu.


Dziś chciałam Wam zaprezentować dwie nowości. Pierwsza to Wkład filtrujący do dzbanka Wessper AquaMax MG+.

Jest to filtr magnezowy o wydajności 200 litrów. Po wyjęciu z opakowania ma różowo-biały kolor. Ma za zadanie wzbogacać wodę w Magnez. Neutralizuje zapach wody oraz nieznacznie zmienia jej smak. Oczyszczoną wodę można pić na zimno lub przeznaczyć do gotowania.

Magnez wspomaga wiele procesów zachodzących w organizmie i jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania. Część zapotrzebowania na ten pierwiastek można uzupełnić wraz ze spożywanymi daniami, można także wzbogacić swoją dietę w wodę zawierającą magnez.

Właściwości filtra wody: Niweluje nieprzyjemny smak i zapach chloru, usuwa szkodliwe substancje z wody.

Dla porównania na zdjęciu możecie zobaczyć filtr magnezowy oraz filtr Protect.

Filtr magnezowy usuwa z wody zanieczyszczenia mechaniczne, Chlor, Metale ciężkie, Osady Wapnia, Pestycydy

Jest on zamiennikiem do filtrów wody - Aquaphor Maxfor, Bosch Tassimo, Brita Mavea, Brita Maxtra, Dafi Unimax, Laica Bi-Flux, Wessper AQUAMAX

FILTR PROTECT natomiast redukuje w wodzie stężenie składników odpowiadających za twardość wody, dodatkowo usuwają metale ciężkie takie jak chlor, pestycydy, herbicydy. 

Filtrowana woda znakomicie sprawdza się w urządzeniach AGD, takich jak : żelazko, czajnik, nawilżacz powietrza. 

Oczyszczona woda znakomicie sprawdza się w urządzeniach AGD. Jest ona pozbawiona twardości, dzięki temu w urządzeniach powstaje znacznie mniej kamienia niż w przypadku stosowania wody prosto z kranu.

MOJA OPINIA: Filtry używam regularnie. Teraz moją uwagę zwróciły dwie nowe wersje - jedna wzbogaca wodę w magnez, druga jest typowo do twardej wody. Dzięki piciu takiej wody nie musimy kupować butelek z wodą, nie wyobrażam sobie dźwigać sześciopaku butelek do domu. Woda z filtra magnezowego ma delikatnie inny smak niż taka normalna, jednak to nie jest nic nieprzyjemnego. Spokojnie już po paru dniach przyzwyczaiłam się do smaku. Faktycznie magnezu mi ostatnio brakuje bo podczas malowania mieszkania miałam skurcze w dłoni co jest rzadko spotykaną u mnie rzeczą. Jak widzicie filtr magnezowy ma różową górę, natomiast Protect jest szary. Jak wiecie mamy w domu nawilżacz powietrza i dlatego też ta wersja filtrująca mnie zainteresowała. Myślę, że to ciekawa opcja także dla osób które dużo prasują i muszą wlewać wodę do żelazka. Ja też prasuję żelazkiem parowym więc tak naprawdę filtr jest przydatny w całym domu.

Jeśli chodzi o wodę filtrowaną przez te filtry to śmiało nadaje się na zimno i na ciepło jak kto potrzebuje tak używa. Podoba mi się opcja z dodatkowymi właściwościami zwłaszcza kiedy ktoś sporo sprząta w domu, używa różnych urządzeń do których trzeba wlać wodę.

Produkty można kupić w sklepie AGD MASTER.

A Wy co sądzicie o takich filtrach ?   

8 komentarzy:

 1. Muszę wreszcie zaopatrzyć się w dzbanek filtrujący. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. właśnie koniecznie muszę pomyśleć o filtrze do wody na nowe mieszkanie ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. filtruję wodę bo jakość tej w mojej pracy jest straszna, woda jest bardzo twarda

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja sie zastanawiam nad dzbankiem filtrjącym chociaż nie ukrywam kupuje wodę w plastiku po prostu

  OdpowiedzUsuń
 5. Filtry do wody jak najbardziej przydatne, ale do picia i tak jeszcze przegotowuje wodę.

  OdpowiedzUsuń
 6. Dzbanek filtrujący to obowiązkowe wyposażenie mojego domu.

  OdpowiedzUsuń
 7. Dzbanek filtrujący to u mnie niezbędnik już od jakiegoś czasu.

  OdpowiedzUsuń
 8. Też mam filtr do wody w dzbanku, jest genialny :) Zaobserwowałam i czekam na kolejne posty tego typu:)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję serdecznie za każdy komentarz :)

Proszę o niespamowanie linkami.

W razie pytań zapraszam do kontaktu, mój adres e-mail to rossnett2@tlen.pl

Szablon: Panna VEJJS, Wsparcie techniczne: weblove.pl