sobota, 5 maja 2018

Bartok i drewniany książę

OPIS:  Béla Bartók to znany na całym świecie kompozytor i pianista. Jednak kiedyś i on był dzieckiem. Co więcej, chodził nawet do szkoły. Béla Bartók miał przyjaciela, drewnianego księcia. Chociaż możliwe, że ich przyjaźń drewniany książę tylko sobie wymyślił.MOJA OPINIA: Książka opowiada historię Beli Bartoka, który już od najmłodszych lat interesuje się grą na pianinie. Towarzyszy mu przyjaciel - drewniany książę, który został wystrugany z kawałka drewna podobnie jak Pinoknio. Jednak bardzo go denerwują porównania do Pinokia. Sądzi on, że został wystrugany ze szlachetnego drewna i ma znacznie ładniejszy nos. Książę marzy o byciu kimś bardzo ważnym, podoba mu się życie arystokratów.

Bartok od najmłodszych lat ćwiczy grę na pianinie, zaczyna pomału tworzyć swoje własne kompozycje i doskonali swój talent kilka godzin dziennie. W międzyczasie razem z mamą przeprowadzają się do różnych miejscowości. Bartok jest bardzo dobrym uczniem i dzięki temu otrzymuje stypendium oraz różne profity. Przeprowadzki nie zmieniają jego charakteru i zapału. Spotyka też na swojej drodze innych pianistów, których bardzo szanuje i podziwia. Z biegiem czasu doskonali swoje umiejętności co zostaje zauważone m.in. przez króla.

Po kilku latach Bartok komponuje balet, w którym główną rolę gra drewniany książę. Właśnie to przedstawienie przynosi mu upragnioną światową sławę. Drewniany książę nigdy nie został koronowany na króla (co było jego największym marzeniem, w końcu nosił koronę), ale żył jak prawdziwy król.

10 komentarzy:

 1. Nie słyszałam wcześniej o tej książce. Ciekawa.

  OdpowiedzUsuń
 2. Pięknie wydana, świetne ilustracje :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Prześlincze ilustracje! Az ma się ochotę poznać tę historię!

  OdpowiedzUsuń
 4. My właśnie kończymy ostatnią część Mikołajka, więc może to będzie idealny następca.

  OdpowiedzUsuń
 5. przyjemna kolorystycznie okładka

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie znam, ale ilustracje ma piękne, a z opisu mam wrażenie, że mogłaby się nam spodobać :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Kolejna ciekawa książka dla młodszych czytelników. :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję serdecznie za każdy komentarz :)

Proszę o niespamowanie linkami.

W razie pytań zapraszam do kontaktu, mój adres e-mail to rossnett2@tlen.pl

Szablon: Panna VEJJS, Wsparcie techniczne: weblove.pl