niedziela, 20 maja 2018

Piosenki dla dzieci - bajeczki pioseneczki Wytwórnia Muzyczna MTJ


Kochani jak wiecie dzieci kochają piosenki, fajnie mieć w domu choć jedną płytę z bajkami w postaci piosenek, włączamy i od razu jest zabawa. Nie polecam bajek puszczanych z komputera bo wtedy dziecko interesuje się komputerem zamiast słuchać piosenek. Zresztą podczas słuchania może się bawić klockami czy czymkolwiek.

Dziś pokażę Wam płyty zamówione na stronie MTJ. Znajdziemy tam przeróżne płyty, nie tylko dla dzieci.

W nasze ręce wpadły:
Moja siostra królewna - to wydawnictwo edukacyjne dla dzieci w wieku przedszkolnym. Składa się z książeczki oraz płyty CD, zawiera opisy zabaw i gier w formie bajki o chłopcu i jego siostrze – królewnie. Załączona płyta pozwala na przeprowadzenie ćwiczeń np. ze skakanką i zadań plastycznych w rytm przebojów dziecięcych. Dzięki temu maluchy na pewno nie będą się nudzić i pokochają przygody królewny i jej brata. Wydawnictwo jest częścią serii "Bajeczki Pioseneczki", która ukazuje się nakładem Wytwórni Muzycznej MTJ.

Pan Tuwim i Brzechwa robią show - Tradycyjne wiersze w rockowym wydaniu. Nie recytowane, a śpiewane. Nie delikatnym i uroczym głosem, a mocnym wokalem. Zamiast dzwonków i spokojnych melodii usłyszymy tu gitary i perkusję – oto pomysł zespołu KILERSi i Robiego Showa na nowoczesną interpretację mniej i bardziej znanych utworów Jana Brzewchy i Juliana Tuwima. Muzycy inspirowali się nie tylko twórczością polskich poetów, ale także muzyką takich zespołów jak The Beatles, Pink Floyd, Coldplay, U2, Bob Dylan czy Frank Zappa.

„Pan Tuwim i Pan Brzechwa Robią Show” to trzy płytowe wydawnictwo, które sprawi radość zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Na dwóch krążkach zebrano aż 35 utworów, a na trzecim znajdują się wersje karaoke do wybranych piosenek. Wiersze J. Brzewchy i J. Tuwima. w wykonaniu zespołu KILERSi i Robiego Showa to jeszcze więcej zabawy i wspólnego śpiewania dla całej rodziny.

Cztery zielone słonie - to rozśpiewana podróż do bajkowej krainy, gdzie przedszkolaki mają okazję poznać zwierzątka i rozwinąć swoją wyobraźnię. Opisane w książeczce zabawy rozwijają kreatywność i umiejętności manualne, a także uczą koordynacji. Do wydawnictwa dołączona jest płyta CD z przebojami, które zachęcają do ćwiczenia pamięci, głosu, a nawet do samodzielnego dbania o higienę. Piosenki zostały starannie dobrane z myślą, aby dzieci nie nudziły się i przeżywały wspaniałe przygody.
 MOJA OPINIA: Te płyty to prawdziwe wybawienie kiedy już nie ma pomysłu na zabawę, włączamy płytę i możemy śpiewać, tańczyć. To są bardzo wesołe rytmy i proste słowa, które wpadają w ucho od pierwszego przesłuchania. Aż chce się tupać nogą do rytmu, bardzo pozytywne i pomysłowe piosenki, które są w języku polskim. 

Niektóre piosenki już znałam ale tutaj są one przedstawione w nowej odsłonie, zaaranżowane na nowo. Serdecznie polecam zarówno do samochodu jak i do domu żeby sobie włączyć i wspólnie bawić się z dziećmi. Prócz płyty dostajemy też książeczki z propozycjami zabaw rytmicznych dla dzieci. Niby nic takiego, a jednak jest to znakomity pomysł nawet na prezent dla dziecka. 

Serdecznie polecamy, genialny pomysł na spędzenie czasu.  

14 komentarzy:

 1. jejku rewelacja, sama pamiętam z dzieciństwa 4 zielone słonie, każdy kokardkę ma na ogonie... :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajne, u mnie pewnie byłyby z chęcią słuchane :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajnie, że można kupić takie płyty. Dla dzieciaków super.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ale świetne! Muszę coś takiego nabyć! Czasami ciężko Bartka czymś zająć...

  OdpowiedzUsuń
 6. Sama bym sobie chętnie posłuchała :D

  OdpowiedzUsuń
 7. te słonie na pierszy rzut oka skojarzyło mi się z czterolistną koniczynką

  OdpowiedzUsuń
 8. Oj te 4 zielone słonie, były katowane :P

  OdpowiedzUsuń
 9. Coś pięknego :) uwielbiam piosenki dla dzieci, a najbardziej uwielbiam, kiedy mój syn tańczy przy tych wszystkich świetnych piosenkach :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Znamy piosenki! Córeczka lubi słuchać i tańczyć przy takich piosenkach. ❤

  OdpowiedzUsuń
 11. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 12. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 13. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 14. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję serdecznie za każdy komentarz :)

Proszę o niespamowanie linkami.

W razie pytań zapraszam do kontaktu, mój adres e-mail to rossnett2@tlen.pl

Szablon: Panna VEJJS, Wsparcie techniczne: weblove.pl