poniedziałek, 21 maja 2018

Złote czasy piratów - Bob Temple

Złote czasy piratów to książka Wydawnictwa Meandry.

OPIS: Chciałbyś zostać piratem? A może nęci cię kariera w marynarce wojennej? Jak żyli korsarze na Karaibach?

Zapraszamy Cię do podróży w czasie. W tej książce to Ty decydujesz o losach bohaterów. Przed Tobą 3 różne opowieści, 38 punktów decyzyjnych i 14 odmiennych zakończeń. Pamiętaj, że wydarzenia z którymi się zetkniesz przytrafiły się prawdziwym osobom.

To ty wybierasz drogę, którą podążasz przez tę historię.

Ponad 1,5 mln sprzedanych egzemplarzy tej serii w USA!MOJA OPINIA: Książeczkę zamówiłam z myślą o starszym synku, tematyka piratów bardzo go interesuje. Mamy tutaj nietypową książkę, można bowiem poznać opowieść z różnych perspektyw. Co kilka stron po tekście mamy na końcu dwie możliwości wyboru zakończenia. Możemy na przykład walczyć z przeciwnikiem lub tego nie robić.To my podejmujemy decyzję o losach bohatera, którą drogą chcemy z nim iść. Tak naprawdę są tu 3 historie, 38 punktów decyzyjnych oraz 14 zakończeń. 

Piractwo rozprzestrzeniało się w tak zwanych złotych czasach piratów. Ludzie wybierali ten zawód bo chcieli poznać lepsze życie lub unikać służby w marynarce. Książka opisuje kilku znanych piratów i postaci, którzy mieli za sobą wiele zwycięstw na wielką skalę. Poznajemy takie sławy jak Czarnobrodego czy Morgana. Ciekawe są też opisy statków oraz powoływanie nowych piratów. Poznajemy tu to czym zajmowali się zwykle piraci, członkowie marynarki wojennej oraz korsarze oraz oczywiście marynarze. Piractwo koncentrowało się na wschodnim wybrzeżu Ameryki Północnej, Karaiby oraz północne wybrzeże Afryki.    

Książka była bardzo ciekawa, ale niektóre zdania musiałam omijać bo mój synek jeszcze jest troszkę za młody na opisy np. torturowania ;) Polecana jest od 8 roku życia. Bardzo ładne ilustracje dodatkowo ją wzbogacają. 

Jeśli interesuje Was taka tematyka to polecam!

10 komentarzy:

 1. ja nigdy nie myślałam o byciu piratem, wolałam być księżniczką ale chłopcy to inna sprawa :P

  OdpowiedzUsuń
 2. Kiedyś ciekawiło mnie życie piratów, więc taka książka może by mi się spodobała. Ilustracje są naprawdę bardzo ładne. Dodają uroku całej książce:)

  OdpowiedzUsuń
 3. OO muszę przyznać, że jestem ciekawa bardzo tej książki!

  OdpowiedzUsuń
 4. Mamy tę książkę w biblioteczce domowej. Zaciekawiła moje dzieciaki, choć podobnie jak ty musiałam nieco złagodzić historie.

  OdpowiedzUsuń
 5. no świetna ta książka ! myślę, że mogłabym ją podarować jako prezent <3

  OdpowiedzUsuń
 6. Zapisuję do listy tych do przeczytania.

  OdpowiedzUsuń
 7. U mnie nie ma w rodzinie dzieci dla ktorych byłaby odpowiednia taką książka :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Fajna :). Szczególnie możliwość decyzji i wpływania na losy bohatera mi się tutaj podobają :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie powiem, brzmi bardzo fajnie! 😃

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję serdecznie za każdy komentarz :)

Proszę o niespamowanie linkami.

W razie pytań zapraszam do kontaktu, mój adres e-mail to rossnett2@tlen.pl

Szablon: Panna VEJJS, Wsparcie techniczne: weblove.pl