poniedziałek, 7 maja 2018

SYLABAMI PO KRAKOWIE - Agata Dębicka-Cieszyńska, Ola Artymowska


Dzisiaj książeczka o metodzie krakowskiej z Centrum Metody Krakowskiej


OPIS: Książeczka Sylabami po Krakowie oparta jest na Symultaniczno-Sekwencyjnej Metodzie Nauki Czytania autorstwa Prof. Jagody Cieszyńskiej-Rożek. Metoda ta wyrosła w poczuciu wyjątkowej wartości wczesnego czytania i jego stymulującej roli w rozwoju małego dziecka.

Książeczka składa się z dużych ilustracji bogatych w szczegóły, podpisanych wyrażeniami dźwiękonaśladowczymi. Dodatkowo zawiera przekładki, na których znajdują się paradygmaty sylab, proste teksty stworzone zgodnie z regułami programowania języka oraz rzeczowniki do odnalezienia na stronach książeczki.

Na ilustracjach wspólnie z dziećmi odszukamy Wawel oraz Smoka Wawelskiego, przeczytamy nazwy owoców i warzyw sprzedawanych na Kleparzu, zobaczymy kto przyszedł na Błonia posłuchać koncertu i zwiedzimy z bohaterami książeczki Rynek Główny.MOJA OPINIA: Tak naprawdę tę książkę mamy już bardzo długo, ale wiecie jak to jest czasem coś nam wyparuje z głowy całkowicie. A naprawdę warto o niej wspomnieć. 

Czytanie to świetna zabawa, niestety nie jest to takie proste jakby się mogło wydawać. Warto podsuwać dzieciom wartościowe książeczki, które mają niewiele tekstu, dzięki nim pomału nauczy się poznawać litery. Jako pierwsze dziecko poznaje samogłoski i proste wyrażenia dźwiękonaśladowcze. Dzieci uczą się czytać poznając sylaby. Książeczka jest oparta właśnie na metodzie sylabowej, łatwo je odczytać i zrozumieć. 

 Prezentuje ona różne miejsca w Krakowie na przykład stragan z owocami i warzywami, budowę gdzie jest koparka, ukryte skarby w ziemi czy hydranty. Następnie mamy krakowskie ZOO gdzie dzieci poznają zwierzęta czym się one charakteryzują i jak wyglądają. Dalej mamy atrakcje dodatkowe typu lot balonem, łowienie ryb oraz oczywiście smok wawelski. Ostatnie strony przedstawiają koncert, mamy tutaj zespół, ludzi bawiących się i rozmawiających, robiących zdjęcia, jedzących lody. 

Mnóstwo szczegółów z prostymi wyrazami i sytuacjami typu aparat robi Cyk cyk, Pan gra na perkusji bum bum, dzwon bije bim bam bom. 

Bardzo serdecznie polecam tę książkę bo jest bardzo prosta, a jednocześnie oparta na metodzie krakowskiej. Znajdziemy tu wiele elementów, które dziecko może samo odkrywać i nazywać.  Dołączono także dodatkowe karty z pytaniami i krótkimi zdaniami co się dzieje na danej stronie. 
Dodatkowo poznajemy Kraków, charakterystyczne miejsca. 
Serdecznie polecam !  

11 komentarzy:

 1. Czasami prostota jest najlepsza.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajne i z pewnością zainteresują maluchy :)

  OdpowiedzUsuń
 3. jejku, jakie piękne ilustracje! wow.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mieliśmy, fajna na początki czytania tą metodą.

  OdpowiedzUsuń
 5. lubię Twoje polecenia książek dla dzieci :)

  OdpowiedzUsuń
 6. dużo się dzieje na ilustracjach, ale super to wygląda :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetnie to wygląda! Jestem zauroczona :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Super taką książka :) i jeszcze zwiazana z krakowem :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie wpadła mi w oko jeszcze, ale wygląda fantastycznie, może nam się przydać :P

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję serdecznie za każdy komentarz :)

Proszę o niespamowanie linkami.

W razie pytań zapraszam do kontaktu, mój adres e-mail to rossnett2@tlen.pl

Szablon: Panna VEJJS, Wsparcie techniczne: weblove.pl