czwartek, 10 maja 2018

Przygoda z czytaniem - Poznaję litery, Będę czytać, Czytam płynnie, Czytam z mamą i tatą
Dzisiaj pokażę Wam serię książeczek, które uczą dzieci poznawać litery oraz czytać. Cała seria podzielona jest numerycznie i jest dostępna na stronie Ameet.

OPIS: Karty „Poznaję litery” to doskonały sposób, żeby zaznajomić przedszkolaki z alfabetem i wzbogacić ich słownictwo. Zestaw składa się z dwudziestu czterech dwustronnych kart oraz książki z naklejkami. Podczas zabawy dziecko pozna alfabet, zmiękczenia i dwuznaki, nauczy się także rozróżniać małe i wielkie litery. W książce rodzic znajdzie propozycje zabaw edukacyjnych z wykorzystaniem kart i naklejek, które dodatkowo zachęcą malucha do ćwiczeń, a także pomogą utrwalić zdobytą wiedzę. Mogą one także być inspiracją do poszukiwania własnych pomysłów zajęć wspierających rozwój najmłodszych.

Seria książek „Przygoda z Czytaniem” to program adresowany do dzieci w wieku przedszkolnym, rozpoczynających naukę czytania.

Poziom pierwszy dedykowany jest najmłodszym. Oparty został na metodzie czytania globalnego, w myśl której dziecko zapamiętuje wygląd całego wyrazu (nie poszczególnych liter). Na tym etapie nauka jest przede wszystkim zabawą, do której zachęcają postacie ze świata Disneya. W książce znajduje się też dyplom dla małego czytelnika oraz naklejki, którymi rodzic może nagrodzić postępy i zaangażowanie dziecka. Zaczynamy Przygodę z Czytaniem!

Na poziomie drugim dzieci uczą się czytać metodą globalną, ale na wyższym poziomie skomplikowania. Uczestniczą w lekturze dłuższego tekstu wierszowanego, samodzielnie odczytując pojedyncze wyrazy powiązane graficznie z piktogramami. Nauka jest przede wszystkim zabawą, do której zachęcają znane postacie ze świata Disneya. W książce znajduje się też dyplom dla małego czytelnika oraz naklejki, którymi rodzic może nagrodzić postępy i zaangażowanie dziecka. Zaczynamy Przygodę z Czytaniem!

Książki z poziomu V są przeznaczone dla dzieci, które już zaczęły czytać. Dzięki zastosowanym metodom mały czytelnik ćwiczy się w płynnym czytaniu ze zrozumieniem. W pierwszej kolejności czyta tekst, w którym została wykorzystana metoda sylabowa – to znaczy wyrazy zostały podzielone na sylaby. W ten sposób przygotowuje się do lektury bardziej zaawansowanych tekstów. Podczas lektury drugiego opowiadania dziecko uczy się, z jakich liter składa się dany wyraz (ten etap to analiza), a następnie składa poszczególne znaki graficzne (litery) w całość – to proces zwany syntezą.

W książce zostały zamieszczone quizy, dzięki którym mały czytelnik może sprawdzić, co udało mu się zapamiętać z lektury. Nauka czytania powinna być przede wszystkim zabawą, dlatego w książkach dzieci spotykają znane im postacie ze świata Disneya. Dodatkową motywację stanowią dyplom oraz naklejki, którymi rodzic może nagrodzić postępy i zaangażowanie dziecka. Czas na „Przygodę z Czytaniem”!

MOJA OPINIA: Jest to sposób na naukę czytania w oparciu o ulubione postacie z bajek. Seria podzielona jest numerycznie na etapy. Pierwszy etap to książeczki z prostymi zdaniami, więcej tu obrazków, mamy też wesołe naklejki nagrody za małe sukcesy. Przykładowo: Żaba jest zielona, koszyk jest pusty. W drugim etapie mamy już więcej zdań oraz dodatkowo obrazki przy słowach kluczowych. Tematyka porusza częściowo właśnie postaci z bajek, a z drugiej strony mamy tutaj znane miejsca jak łazienka, plac zabaw czy wizytę u weterynarza. 

Piąty etap to już całe zdania i całe logiczne opowiadania. Jednak są one podzielone na sylaby, żeby łatwiej można było odczytać. Tekst jest napisany dużą czcionką, mamy tutaj też bardzo ładne ilustracje nawiązujące do opowieści oraz pytania kluczowe na końcu książki. 

Odrębną serią są także karty, dzięki którym dziecko poznaje litery są tutaj zarówno samogłoski, spółgłoski a także litery trudne takie jak ą, ż, ź, dź. Ładnie zalaminowane, duże czytelne obrazki. Znajdziemy tu też zadania na przykład z wybranych liter wskaż pierwszą literę swojego imienia. Fajna propozycja na wyjazd kiedy dziecko się nudzi i chce poznać coś nowego przy okazji widząc ulubione postaci z bajek, ale też zwykłe zwierzęta i przedmioty codziennego użytku. Dołączono także dodatkową książeczkę z przykładami zabaw.  

 Serdecznie polecamy!
8 komentarzy:

 1. Świetne! Mój dwulatek jeszcze trochę za mały na takie edukacyjne książeczki ale za to bardzo chętnie ogląda te zawierające zwierzątka, owoce, warzywa itp. dzięki którym powoli uczmy się mówić :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Takie karty by mi się przydały. Ogólnie seria też, choć na ten moment zdecydowanie poziom pierwszy :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wizualnie prezentują się bardzo dobrze.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zrobiło się u Ciebie książkowo :)

  OdpowiedzUsuń
 5. I ciebie sporo książek dla dzieci ale chyba z poprzedniego wpisu sięgne na prezent po LEGO :)

  OdpowiedzUsuń
 6. fajne książeczki, to coś dla mojego chrześniaka, który niebawem będzie zaczynał uczyć się czytać

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję serdecznie za każdy komentarz :)

Proszę o niespamowanie linkami.

W razie pytań zapraszam do kontaktu, mój adres e-mail to rossnett2@tlen.pl

Szablon: Panna VEJJS, Wsparcie techniczne: weblove.pl