niedziela, 7 lipca 2019

BRICK TRICK - Chatka M - Buduj z cegły


Jakiś czas temu pokazywałam Wam BRICK TRICK - GARAŻ - BUDUJ Z CEGŁY. Odsyłam Was do tamtego posta bo napisałam tam więcej informacji.

Tym razem przyszedł czas na Chatkę BRICK TRICK - Chatka M - Buduj z cegły. Tutaj mamy za zadanie wybudować klimatyczną chatkę, wykorzystując prawdziwe cegły, drewno i elementy dekoracyjne jak trawa czy korek.
MOJA OPINIA: Dla początkujących poradziłabym, żeby wybrać garaż- jest prostszy i szybciej można go zbudować. Tutaj dochodzi nam więcej do zrobienia - musimy zrobić płotek czyli pociąć więcej desek niż ostatnio. Dach jest zrobiony z dachówek - trzeba je dłużej przytrzymać, żeby nie zjechały nam na dół. Część dachówek należy też połamać żeby dobrze wykończyć szczyt dachu. Tutaj synek zbudował podstawy domu sam, niestety troszkę krzywo to zrobił, ale to nic. Trzeba było po prostu bardziej przyłożyć się przy dachówkach ;) Generalnie po moim synu widzę, że bardzo mu się podoba ta zabawa - najchętniej wszystko zrobiłby jednego dnia. Dziecko uczy się tak naprawdę wszystkiego pracując własnymi rękami. Wie, jak zachowują się deski czy dachówki, że cegły mogą się kruszyć itd. Wiele cennych informacji, które zapamięta na długo. A finalna chatka choć nie jest perfekcyjna to wygląda fantastycznie :)

A Wy co sądzicie ?  

10 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawa propozycja. Przyznam szczerze że sama chętnie bym się pobawila w takie budowanie. Jaki super pomysł dla dzieci, jak dużo kreatywności ich uczy i zdolności manualnych, nad którymi coraz to mniej rodziców pracuje. Bardzo mi się podoba. Nie wszystko jest idealne od początku, ale pewnie szybko dojdzie do wprawy :D

  OdpowiedzUsuń
 2. super domek , te wszystkie elementy wyglądają bardzo realnie

  OdpowiedzUsuń
 3. Super dla młodych budowlańców :)

  OdpowiedzUsuń
 4. amazing post, I like it :)
  Can't wait to read your post!

  http://itsmetijana.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Super zabawa dla dziecka :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Lubię takie kreatywne zabawy dla dzieci i jestem jak najbardziej za !

  OdpowiedzUsuń
 7. Ale fajowe są te "klocki" ( chociaż chyba nie powinnam tego zestawu tak nazywać ).
  Myślę, że dostarczają mnóstwo kreatywnej zabawy.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję serdecznie za każdy komentarz :)

Proszę o niespamowanie linkami.

W razie pytań zapraszam do kontaktu, mój adres e-mail to rossnett2@tlen.pl

Szablon: Panna VEJJS, Wsparcie techniczne: weblove.pl