wtorek, 30 lipca 2019

MAZURSCY W PODRÓŻY. BUNIA KONTRA FAKIR. TOM 1


Dziś chciałam Wam przedstawić książkę MAZURSCY W PODRÓŻY. BUNIA KONTRA FAKIR. TOM 1.OPIS: Seria śledzi losy rodziny Mazurskich w czasie ich wakacyjnych podróży przez europejskie miasta. Każdy tom dzieje się w kilku krajach. Rodzina przemierza samochodem państwa, zatrzymując się na jakiś czas w różnych miejscach, zwiedzając i przeżywając przy tym wiele zabawnych perypetii. Czytelnicy mogą wraz z nimi poznawać ciekawostki o zwiedzanych miejscach, miejscowych zwyczajach, zabytkach i atrakcjach, jedzeniu itp.

Grono podróżujących tworzą: jedenastoletni Jędrek, jego rodzice, kuzynka Marcela, z którą Jędrek uwielbia się sprzeczać, oraz babcia – nazywana bunią niezwykle energiczna staruszka.

W pierwszym tomie rodzina odwiedza Frankfurt, Orange w Prowansji, francuskie Carcassone, hiszpańskie Blanes, Barcelonę, Lazurowe Wybrzeże, Cannes, Wenecję, Padwę, Wiedeń oraz zamek Książ w Wałbrzychu.

Przydarza im się wiele zabawnych sytuacji – m.in. bunia nawiązuje romans z przystojnym Hiszpanem, a Jędrek wpada na trop kryminalnej intrygi.MOJA OPINIA: Książka jest bardzo ciekawa zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Bardzo ciekawa, ukazująca wakacyjną podróż. Rodzina jedzie autem przez różne kraje przy okazji zwiedzając najbardziej popularne miejsca. Przyznam, że sama się z niej wiele dowiedziałam. Spokojna babcia okazuje się żądną romansów kobietą, usilnie pragnącą ze sobą zabrać całkiem sporo pamiątek. W trakcie wycieczki Jędrek czyli główny bohater jest świadkiem dziwnych, podejrzanych zdarzeń. W każdym kolejnym mieście spotyka go coś co według niego nie jest legalne. 

Książka zawiera też mnóstwo ładnych ilustracji, które są przerywnikiem pomiędzy rozdziałami.  Dowiadujemy się co warto zobaczyć w danym miejscu - jakie zabytki, jedzenie, a nawet hotele. Oczywiście w międzyczasie bohaterowie napotykają sporo przeszkód jak to bywa na wycieczkach. największą zaletą jak dla mnie jest świetny, prosty język - książkę czyta się szybko i przyjemnie. Ja przeczytałam ją na 3 razy dzieciom. Każdy kończący się rozdział właściwie zmusza nas do czytania kolejnego bo jest tak interesująco. 

Znacie tę książkę ?   13 komentarzy:

 1. Świetna książka :-) Sama z chęcią bym po nią sięgnęła :) Tak jak piszesz superaśna zarówno dla małych jak i dużych :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie znam, ale w przyszłości się to pewnie zmieni. Fajna pozycja :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajna i mądra książeczka. 😊

  OdpowiedzUsuń
 4. Zapowiada się bardzo ciekawie, lubię takie książki :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Sprawia wrażenie przyjemnej :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 7. Gdzieś mi już mignęła :) Chętnie po nią kiedyś sięgnę :P

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję serdecznie za każdy komentarz :)

Proszę o niespamowanie linkami.

W razie pytań zapraszam do kontaktu, mój adres e-mail to rossnett2@tlen.pl

Szablon: Panna VEJJS, Wsparcie techniczne: weblove.pl