piątek, 12 lipca 2019

Nowości wydawnicze - Bleze - moc zabawy, zespół w akcji, PJMASKS pidżamersi, Rusty Rivets Rafcio Śrubka, Psi Patrol, Świnka Peppa


Dziś przychodzę z nowościami wydawniczymi

PJMASKS to magazyn z naklejkami. "Kto ocali świat" przedstawia pidżamersów, mamy tutaj naklejki wielokrotnego użytku - można je przykleić w jedno miejsce po czym odkleić i umieścić na innej stronie. Na każdej stronie mamy krótką historyjkę oraz zadanie do wykonania - trzeba przykleić wskazane naklejki oraz odpowiedzieć na proste pytania. Bardzo kreatywna książeczka, która też pomaga działać na wyobraźnię.

Mam także magazyn z prezentem w postaci jednego z trzech wybranych superbohaterów. Zabawka jest porządnie wykonana w postaci miękkiego pluszaka, którego można przymocować do plecaka za pomocą specjalnego uchwytu. Wewnątrz mamy komiks, kolorowankę, labirynt, wykreślankę słów i sporo innych zadań.   Blaze i megamaszyny to ulubiona bajka mojego starszego synka, tym razem mamy książeczkę "Zespół w akcji" czyli jak wiecie krótka historyjka z bardzo efektownymi obrazkami. Starszy synek potrafi już sam ją przeczytać, co mnie bardzo cieszy :) Dokładnie 24 strony - idealna na podróż do zabrania czy też do poczytania na dobranoc. 

Pojawiła się także fajna książeczka z 12 figurkami wewnątrz opakowania. Jest nawet mata do zabawy. "Moc zabawy" to po prostu rewelacyjny pomysł dla każdego miłośnika Blaze'a. Na macie możemy sobie jeździć dołączonymi samochodami. Kiedy dziecko otwiera książeczkę i ogląda, a nagle napotyka figurki do zabawy to następne 15 minut jest tak zaabsorbowane, że mamy chwilę dla siebie. Czy ktoś chce mieć chwilę dla siebie ? Myślę, że są takie osoby :) Bardzo fajna propozycja wydawnicza - oczywiście standardowo mamy też do przeczytania historyjkę. Możemy ją potem wcielić w życie ;)   O śwince Pepie pewnie słuyszał każdy. To z koli ulubiona bajka młodszego synka - historyjka "Gdzie się podział Miś" jest urocza - piękne ilustracje - fajny przekaz z morałem. Ja jestem zakochana w śwince i jej rodzince. Fajnie, że wychodzą propozycje w postaci książeczek, wolę to niż bajkę w telewizji.

Psi Patrol możecie spotkać w książeczce z naklejkami Ekipa na 102! - mamy tutaj też zadania do wykonania - trzeba policzyć rybki, pokolorować rysunki, przykleić naklejki z imionami piesków. Mamy także labirynt i krótki opis poszczególnych bohaterów. Mój starszy synek lubi Psi patrol zawsze z zaciekawieniem śledzi ich przygody i chętnie kupuje wszystko z bohaterami. 

Rafcio Śrubka tak naprawdę dla nas to nowość - książeczka "Przygoda z Balonami" jest czytelnie skomponowana - krótkie teksty oraz ładne obrazki. Przyjaciele Rafcia biegną z pomocą w potrzebie. Jak skończy się niespodziewana dla nich sytuacja ?

Poza samą książeczką do czytania i oglądania jest też pozycja z naklejkami. "Kraina wynalazków" zawiera zadania do wykonania - trzeba przyklejać naklejki, kolorować obrazki, przemierzyć labirynt, rozpoznać bohaterów po ich cieniu. Mamy także sporo zadań na spostrzegawczość. Ładnie wydana książeczka dla nie jednego chłopca.

A WY jakie książeczki lubicie ?7 komentarzy:

 1. Psi Patrol to ulubieńcy mojego chrześniaka.:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja jeszcze w tych tematach jestem nie na czasie ale świnkę peppe kojarzę :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Moja Amelia uwielbia nowości od wydawnictwa MSZ. :)
  I jest ogromną fanką przygód bajkowych postaci. =)

  OdpowiedzUsuń
 4. te pisemka zawsze są ciekawe a najfajniejsze są w nich dodatki

  OdpowiedzUsuń
 5. Jeszcze nie znałam tych historii ;) Świnkę Pepę kiedyś moja siostra bardzo lubiła.

  OdpowiedzUsuń
 6. Takie czasopisma i magazyny to super tania forma rozrywki jak pogoda za oknem nie pozwala na spędzenie czasu na świeżym powietrzu.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję serdecznie za każdy komentarz :)

Proszę o niespamowanie linkami.

W razie pytań zapraszam do kontaktu, mój adres e-mail to rossnett2@tlen.pl

Szablon: Panna VEJJS, Wsparcie techniczne: weblove.pl