wtorek, 4 czerwca 2019

Peppa Pig Błotniste kałuże i Pszczółka Maja słodki Skarb


Peppa Pig Błotniste kałuże to gazetka z naklejkami wewnątrz. Ostatnio moje dzieci mają fazę na Peppę i nie wiem czy to się utrzyma, ale taka gazetka to fajna odskocznia od bajki na ekranie TV. Zadania wewnątrz zawsze mnie zaskakują bo są proste i można je samemu wymyślić, ale jakoś ja nigdy nie mogę sama takich rzeczy wymyślać. Musimy przykladowo po nóżkach odszukać kto ukrywa się za obrazkiem, połączyć zwierzęta z kropkami oraz te z paskami, jest też gra do której potrzebujemy kostke do gry i dwa pionki. Musimy też zakreślić przedmioty, które przydadzą się na plażę, należy też połączyć kropki. No generalnie zawsze podziwiam tego typu zadania, są różnorodne więc dziecko się nie nudzi.


Pszczółka maja natomiast to bardzo wdzięczna książeczka - rysunki są bardzo duże i czytelne. tekstu nie jest za dużo krok po kroku - strona po stronie oglądamy bohaterów. Akurat tę książeczkę już znamy, opowiada ona o skarbie, którego chcą przechwycić mrówki nie dzieląc się z innymi zwierzętami. Dużo ciekawej nauki i przesłanie edukacyjne dla dzieci. Lubię takie książeczki - idealne w podróż, poręczne i kolorowe.   


Lubicie takie książeczki i gazetki ?

2 komentarze:

  1. Pewnie, że lubię. Zdecydowanie wolę płaskie animacje i widzę, że przez to nawet w formie książeczki Peppa by u mnie wygrała ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie rozumiem fenomenu Świnki Peppy.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję serdecznie za każdy komentarz :)

Proszę o niespamowanie linkami.

W razie pytań zapraszam do kontaktu, mój adres e-mail to rossnett2@tlen.pl

Szablon: Panna VEJJS, Wsparcie techniczne: weblove.pl