sobota, 1 czerwca 2019

Przechlapane ! - chlup, do wody !

Przechlapane to iście wakacyjna gra. Dlaczego ? Otóż dlatego, że możemy ją zabrać wszędzie - jest mała i wciśnie się do każdej torebki :)

OPIS: Dynamiczna i zabawna gra blefu, w której staramy się jak najdłużej pozostać niezamoczeni! Każdy z graczy będzie odpowiedzialny za trzy pionki. Ważne, aby przynajmniej jeden z nich pozostał suchy do końca gry.


na czym to polega?

18 kolorowych pionków rozmieszczamy losowo wokół basenu. Każdy z graczy otrzymuje jeden z żetonów i w tajemnicy sprawdza, jaki kolor pionków będzie należał do niego.
Podczas swojej tury każdy z graczy może poruszyć jeden, wybrany przez siebie pionek. W tym celu bierze go z brzegu basenu i sprawdza cyfrę na spodzie – to ona określa, o ile pól możemy przeskoczyć. Jeśli po wykonaniu ruchu pionek stanie na polu, na którym jest inna figurka, strąca ją do basenu.

Gdy zostaniemy pozbawieni wszystkich swoich figurek, ujawniamy swój kolor i odpadamy z gry.


MOJA OPINIA: Przede wszystkim gra jest bardzo prosta - zrozumie ją każdy w ciągu minuty, nawet mniej. Gra jest zapakowana w fajne blaszane pudełko, bardzo poręczne i trwałe bo wiecie jak z dzieciakami bywa różnie. Pionki są drewniane, a wnętrze gry wykonano z grubego plastiku. Na początku naklejamy naklejki. Każdy ma trzech pływaków, istotne jest żeby nie dać się zepchnąć do wody. Pod każdym pionkiem jest cyferka, każdy gracz ma swój kolor, jednak nie zdradza go innym. Gra zaczyna się od podniesienia dowolnego pionka i zobaczeniu co jest pod nim - jeśli na przykład liczba 4 to idziemy cztery pola w prawo lub w lewo przy okazji strącając do wody tego, kto zajmuje nam miejsce.  Wygrywa ten, kto zostanie ostatni nad basenem wystarczy jeden pionek. Cały czas mamy w pamięci nasz kolor i gramy tak, żeby nasze ludziki jak najdłużej były w grze. Widzicie jakie to proste? Ja jestem zauroczona tą grą - prosta - zabawna i coś nowego, innego. Idealna na dzień dziecka :)

A Wy znacie Przechlapane ?


6 komentarzy:

 1. Fajna gra, choć o niej jeszcze nie słyszałam, a ostatnio sporo szukam, kupuję itp różnych gier :)

  OdpowiedzUsuń
 2. fajna gra :) nie słyszałam o niej wczesniej

  OdpowiedzUsuń
 3. Wydaje się być ciekawą grą :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie znam tej gry, pierwszy raz w ogóle ją widzę. Ale myślę, że może dostarczyć mnostwo fajnej rozrywki!

  OdpowiedzUsuń
 5. Podoba mi się, w sam raz na wakacyjną rozrywkę. :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję serdecznie za każdy komentarz :)

Proszę o niespamowanie linkami.

W razie pytań zapraszam do kontaktu, mój adres e-mail to rossnett2@tlen.pl

Szablon: Panna VEJJS, Wsparcie techniczne: weblove.pl