sobota, 15 czerwca 2019

RED CLASSIC - Orthosept -płyn do płukania jamy ustnej i żel stomatologiczny
Dziś chciałam Wam pokazać dwa produkty do higieny jamy ustnej z NAKOIO.

ORTHOSEPT RED Classic Mouthwash - 200ml

- medyczny płyn do ust ORTHOSEPT RED Classic można użyć od razu lub rozcieńczyć w wodzie - bez rozcieńczenia posiada stężenie chlorheksydyny 0,2%, po rozcieńczeniu - od 0,1% do 0,05%. Produkt możne być stosowany w gabinecie stomatologicznym lub zabiegowym - przed, w trakcie, oraz po zabiegach stomatologicznych oraz przez pacjenta w domu. Możliwość otrzymania różnych stężeń, daje stomatologowi/lekarzowi oraz pacjentowi uniwersalne rozwiązanie - nie trzeba już stosować różnych produktów o różnych stężeniach CHX - wystarczy jeden ORTHOSEPT RED Classic, który zaspokoi wszystkie te potrzeby.

Oprócz chlorheksydyny w składzie płynu jest aloes, prowitamina B5, xylitol i CPC. Dołączona do produktu miarka ze skalą ułatwia dozowanie i przygotowanie roztworu.

ORTHOSEPT RED Classic Mouthwash nie zawiera niepotrzebnych składników takich jak: SLS/SLES, parabeny, cukier, alkohol, fluor, sacharyna, triclosan.

ORTHOSEPT RED Classic Gel - 30ml

- stomatologiczny żel do stosowania w obrębie jamy ustnej. To bardzo innowacyjny produkt, nie mający odpowiednika na rynku. Orthosept Red Classic Gel - ze względu na unikalny skład i właściwości, ma bardzo szerokie spektrum działania i może być stosowany podczas najróżniejszych zabiegów stomatologicznych w gabinecie (m.in. wszczepienia implantów, ekstrakcje itp) jak i przez pacjenta w domu - po zabiegu. Wykazuje silne właściwości antyseptyczne oraz dodatkowo regenerujące i łągodzące. Wygodne opakowanie airless ułatwia dozowanie żelu.

Składniki żelu: kwas hialuronowy, d-pantenol, olejek z drzewa herbacianego, xylitol i chlorheksydyna 0,2%.

Orthosept Red Classic Gel nie zawiera szkodliwych substancji takich jak: alkohol, cukier, SLS, parabeny, fluor i triclosan.

MOJA OPINIA: Zacznę może od żelu stomatologicznego, który ma lekko różowo-czerwone zabarwienie. Potrzebowałam tego produktu bo ostatnio znowu chodzę do dentysty i leczę zęby. Niestety wiąże się to z drobnymi uszkodzeniami w jamie ustnej - wiecie tak naprawdę kiedy działa znieczulenie to nie wiem czy jakieś narzędzia w trakcie leczenia mnie nie uciskają gdzieś w buzi. Dopiero kiedy minie to znieczulenie na drugi dzień tak naprawdę okazuje się czy mam jakieś podrażnienia czy nie. Powiedziałabym, że to produkt dla każdego, zawsze warto mieć w domu taką alternatywę. Stosowanie jest banalnie proste wystarczy zaaplikować produkt palcem 2-3 razy dziennie przez kilka dni (maksymalnie 10). Tak naprawdę już od pierwszej aplikacji jest ulga. Aplikacja też jest higieniczna dzięki opakowaniu z pompką. Mi ten produkt pomógł w leczeniu także warto go mieć. 

Natomiast płyn do płukania to prawdziwy sztos. Jak wiecie ja bardzo sobie cenię produkty z chlorheksydyną - jest to produkt leczniczy, medyczny, bez fluoru, cukru czy triclosanu. Mamy tutaj trzy możliwości użycia - możemy go rozcieńczyć lub nie. Ja zawsze rozcieńczam bo miałam kiedyś podobny produkt i tak mi już weszło w nawyk. Buteleczkę zaopatrzono w plastikowy kieliszek z miarką dzięki niej łatwo odmierzymy odpowiednią ilość płynu. Podczas płukania może lekko poszczypać w buzi, ale do tego też jestem przyzwyczajona. Chlorheksydyna pomaga leczyć stane zapalne w jamie ustnej. Jakiś czas temu właśnie miałam taki przypadek - coś mi się zaczęło dziać z ósemką. Pobolewała gdzieś w szczelinach i i mimo porządnego czyszczenia i oglądania nie widziałam ubytków. Ósemkę miałam już kilka lat temu leczoną kanałowo więc nie powinna boleć. Wtedy właśnie zaczęłam płukać buzię płynem i po kilku dniach objawy ustąpiły. Okazało się, że musiał to być jakiś stan zapalny. Tak więc w mojej łazience taki płyn musi być zawsze bo nigdy nie wiadomo co się kiedy zacznie dziać. 

A WY macie takie produkty u siebie w kosmetyczce ?

7 komentarzy:

 1. Kiedyś używałam żelu do dziąseł z chlorheksydyną, ale potem przestałam, gdy mój problem z dziąsłami się skończył

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. bo trzeba robic przerwy nie mozna non stop uzywac produktow z tym skladnikiem

   Usuń
 2. Dobrze wiedzieć, zupełnie nie znałam tych produktów, a nigdy nie wiadomo, kiedy może się przydać :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja bym się musiał wybrać do dentysty... a nie lubię tego ;p

  OdpowiedzUsuń
 4. o kurcze , ja mam taki problem z górnym zebem po leczeniu kanałowym, bo mnie czasem jednak pobolewa

  Zwykłe płyny u mnie nic nie dają

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten płyn i żel są naprawdę skuteczne. Dla każdego kto chodzi do dentysty niezbędne.

  OdpowiedzUsuń
 6. na co dzień rzadko używam takich płukanek ale gdy miałam wyrywane wszystkie ósemki zaopatrzyłam się w lecznicze płyny i żele, to była konieczność

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję serdecznie za każdy komentarz :)

Proszę o niespamowanie linkami.

W razie pytań zapraszam do kontaktu, mój adres e-mail to rossnett2@tlen.pl

Szablon: Panna VEJJS, Wsparcie techniczne: weblove.pl