niedziela, 9 lipca 2023

5 zabawek ogrodowych dla dzieci, które warto mieć latem


 

Piękna, letnia aura zachęca do tego, by jak najwięcej czasu spędzać na świeżym powietrzu. Aby rozkoszować się wakacyjnym słońcem, nie trzeba jednak nigdzie wyjeżdżać – wystarczy pomysłowo zaaranżowany ogród, w którym brzdąc będzie mógł korzystać z rozmaitych  atrakcji. Jakie zabawki do ogrodu będą strzałem w dziesiątkę? Przygotowaliśmy 5 propozycji, które zdecydowanie warto rozważyć, by zachęcić dziecko do zabawy na zewnątrz.


Huśtawka ogrodowa 

Wiele maluchów marzy o posiadaniu własnej, przydomowej huśtawki. Możesz spełnić to marzenie – do wyboru masz choćby kolorowe huśtawki kubełkowe, które są doskonałą propozycją zarówno do ogrodu, jak i do domu. Dla nieco starszych dzieci, idealnym wyborem będą popularne siedziska na linach dostępne w różnych wariantach kolorystycznych. Inną, interesującą propozycją, która z pewnością przypadnie do gustu szkrabom, jest huśtawka ogrodowa typu bocianie gniazdo – zapewni najmłodszym mnóstwo wspaniałej zabawy zarówno w pozycji siedzącej, jak i leżącej. Co więcej, z uwagi na charakterystyczną konstrukcję (stosunkowo duża podstawa), z huśtawki tego rodzaju może równocześnie korzystać kilka osób. W poszukiwaniu zabawek ogrodowych dla swojego dziecka, koniecznie zajrzyj na: https://www.51015kids.eu/dziecko/zabawki/zabawa-na-zewnatrz/zabawki-ogrodowe.


Zabawka wodna do ogrodu – dmuchany basen

Jeśli masz w domu małego fana wodnych zabaw, idealną zabawką do ogrodu będzie dla niego kolorowy, dmuchany basen. Z jednej strony zapewni dziecku przyjemną ochłodę i uczucie orzeźwienia w najbardziej upalne dni lata, z drugiej zaś, stworzy idealną przestrzeń do zabawy z rówieśnikami lub bliskimi. Bez wątpienia dmuchany basen stanie się kluczowym punktem na mapie przydomowych atrakcji, dając brzdącom pole do beztroskiej zabawy w gorące i słoneczne dni. W komplecie z basenem podaruj dziecku kilka zabawek do kąpieli, np. dmuchaną piłkę, barwne kubeczki lub gumowe zwierzątka, które jeszcze bardziej urozmaicą czas spędzony w wodzie.


Wyrzutnia baniek

Rewelacyjną zabawką do ogrodu, ale też na wakacyjne wypady na zieloną trawkę czy długie, letnie spacery są rozmaite wyrzutnie baniek mydlanych. Wyrzutnie wizualnie przypominają pistolety na wodę i wyposażone są w miejsce na wkręcenie butelki z płynem. Po umieszczeniu butelki, wystarczy długo przytrzymać spust, by z wyrzutni zaczęły wydobywać się urokliwie mieniące się bańki mydlane. Wyrzutnie na bańki to doskonała zabawka do ogrodu – maluchy mogą świetnie bawić się na świeżym powietrzu, wytwarzając efektowne bańki. Po zużyciu płynu, wystarczy dokupić nowy, a fantastyczna zabawa zacznie się od nowa. Zabawka tego typu będzie doskonałą propozycją dla dzieci w wieku 3 lat i starszych.


Zabawka do ogrodu dla aktywnych – zestaw sportowy

Twoja pociecha wprost przepada za różnego rodzaju aktywnościami na świeżym powietrzu? Idealną zabawką do ogrodu dla aktywnych brzdąców będzie zestaw sportowy składający się z kilku różnych gier i zabaw. W przykładowym zestawie Twój maluch może znaleźć np. rakietki z lotką i piłką, łuk wraz z kilkoma piankowymi pociskami, zestaw do krykieta, zestaw do kręgli oraz frisbiee. Taki zestaw zamknięty w jednym, niepozornym pudełku będzie rewelacyjną atrakcją nie tylko do ogrodu, ale także podczas wspólnych, rodzinnych wakacji np. nad morzem lub jeziorami. Dzięki niemu dziecko z pewnością nie będzie się nudzić – kilka zabaw w zestawie zapewni mu mnóstwo atrakcji zarówno solo, jak i podczas szaleństw z bliskimi lub przyjaciółmi ze szkoły.


Tarcza z rzutkami 

Jedną z nieoczywistych propozycji zabawek do ogrodu może być tarcza z rzutkami – to doskonała propozycja zwłaszcza, jeśli chcesz wzmacniać koordynację ręka-oko, poprawić koncentrację oraz umiejętności społeczne swojej pociechy. Z tarczy można korzystać zarówno w pojedynkę, jak i w grupie, trenując celność, precyzję i rywalizując z przeciwnikami. Z uwagi na stosunkowo niewielkie rozmiary, tarcza z rzutkami będzie idealną zabawką zarówno do ogrodu, jak i do domu. Możesz także w razie potrzeby spakować ją do walizki i zabrać na kemping, weekend za miastem czy upragnione wakacje. Tarczę wystarczy zawiesić choćby na drzewie, by móc w pełni wykorzystać jej potencjał.


Artykuł sponsorowany. 

6 komentarzy:

Dziękuję serdecznie za każdy komentarz :)

Proszę o niespamowanie linkami.

W razie pytań zapraszam do kontaktu, mój adres e-mail to rossnett2@tlen.pl

Szablon: Panna VEJJS, Wsparcie techniczne: weblove.pl