piątek, 7 lipca 2023

Czy warto skorzystać z usług adwokata?

 


Kiedy pomyślę o usługach adwokata przychodzi mi do głowy moja ciocia. Nie jest ona adwokatem, natomiast po śmierci męża jej życie jeszcze bardziej się skomplikowało. 


Wielu ludzi oszczędza i wydaje im się, że adwokat to za duży wydatek, ale nic bardziej mylnego. Warto rozwiązywać swoje problemy prawne korzystając z wiedzy specjalistów takich jak adwokatchojka.pl

Wyobraźcie sobie dom bliźniak gdzie po obu jego stronach mieszkają bracia ze swoimi rodzinami. Wszystko fajnie i pięknie bo widują się codziennie - czy to na balkonie czy przed domem - kontakt jest stały i regularny. Natomiast z czasem ludzie się zmieniają i nie ma już tyle wspólnych tematów. Jak wszędzie może dochodzić do różnicy zdań - tego typu sytuacje są coraz bardziej częste i stają się nieprzyjemne dla całej rodziny. Niestety z wielkiem ludzie stają się coraz mniej tolerancyjni, a coraz bardziej wymagają od innych. 

Na pewno mieszkaliście kiedyś obok sąsiada, który na początku był super ale z czasem coraz bardziej zaczynał was irytować. Pewnego dnie postawił rower nie tam gdzie trzeba, odebrał waszą paczkę której nie mieliście zamiaru odbierać. Nie wspomnę tu o głośnym słuchaniu muzyki czy wiecznych pogawędkach na balkonie dosłownie do późnych godzin nocnych. Jak wiadomo najlepiej pije się i rozmiawia na świeżym powietrzu. Takich różnych sytuacji było sporo aż doszło do kłótni i cichych dni między sąsiadami. Pewnego razu niestety wujek umarł i ciocia została sama w swojej połowie domu. Oczywiście brat męża zza ściany od razu sobie przypomniał, że należy mu się spłata. To powiem Wam, że było bardzo słabe. Cieszę się, że ciocia wzięła wtedy adwokata bo jeszcze chwila i wylądowałaby być może bez dachu nad głową. Dzięki pomocy prawnej wiedziała co robić jakie dokumenty i dowody przedstawiać jakich dat pilnować itd. 

Oczywiście kosztowało to jakieś pieniądze ale było warto bo dzięki temu teraz może spać spokojnie i ma wyrok sądu, który jest na jej korzyść. Najbardziej mnie rozśmieszyło jak przeciwnik musiał jeszcze ponosić koszty rozpraw i generalnie nie wyszedł na tym dobrze. 

Ta oraz wiele innych sytuacji utwierdziło mnie w przekonaniu, że nie ma co liczyć na to, że jakoś to będzie. Zawsze trzeba iść do profesjonalisty i walczyć o swoje. Potem czeka nas satysfakcja, że profesjonalnie podeszliśmy do tematu i też dzięki temu nie wyolbrzymiamy sprawy, nie stresujemy się przesadnie. 

Korzystaliście kiedyś z usług adwokata? Dajcie znać co myślicie o historii mojej cioci. 
3 komentarze:

  1. Takie sprawy oczywiście warto oddać w dobre ręce, osób, którzy się znają na swojej pracy.

    OdpowiedzUsuń
  2. Na pewno wartko, zwłaszcza przy poważniejszych sprawach. Pozdrawiam serdecznie

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję serdecznie za każdy komentarz :)

Proszę o niespamowanie linkami.

W razie pytań zapraszam do kontaktu, mój adres e-mail to rossnett2@tlen.pl

Szablon: Panna VEJJS, Wsparcie techniczne: weblove.pl