wtorek, 18 lipca 2023

Lift the Flap How Your Body Works - książka anglojęzyczna dla dzieci

Lift the Flap How Your Body Works


Dawno nie było u nas książeczek anglojęzyczynych dla dzieci. 

Tym razem chciałam Wam przedstawić jedną z kilku naszych nowości. Przedstawiona książka to Lift the Flap How Your Body Works jest ona dostępna w sklepie https://ksiegarniakangurek.pl/.

OPIS:  Odkryj tajemnice ludzkiego ciała ukryte w okienkach - co się dzieje, gdy jesz, jak działają twoje zmysły, co robią twoje serce i płuca oraz wiele innych fascynujących faktów. Książka zawiera linki do specjalnie wybranych stron internetowych z ćwiczeniami i filmami o ludzkim ciele.


Autor:Rosie Dickins
Ilustracje: Oceane Meklemberg
Wiek: 6+
16 stron
Wymiary:287.6 x 228mm
Książka kartonowa
ISBN:9781474950732

OPINIA: Książeczka jest pięknie wydana - grube kartonowe strony, ale sama w sobie nie jest ciężka. Pięknie rozpisano i zilustrowano tu ciało ludzkie. Mamty tutaj krótki spis treści obrazkowy co możemy znaleźć na kolejnych stronach. Są to między innymi mięśnie oraz kości w ciele człowieka. Takie faktyczne nazwy są przeplatane śmiesznymi opisami kiedy na przykład dwie kości są złączone ze sobą to się cieszą ;) Dalej mamy rozpisane serce oraz płuca - wszystko jest ładnie rozrysowane obrazki są czytelne i łatwo można zrozumieć mechanizm ich działania. Oczywiście nie zabrakło układu nerwowego i mózgu (opisano jaka część mózgu za jakie emocje odpowiada). 

Muszę przyznać, że odpowiada nam bardzo taka dawka humoru bo łatwiej zapada w pamięć :). Na kolejnych stronach są zmysły oraz układ pokarmowy. Rozrysowano także jak wygląda człowiek przed narodzinami - tu w zależności od wieku w łonie matki przyrównano dziecko do jabłka pokazano też etapy wzrostu.  Na kolejnych stronach możemy zobaczyć co robić aby byc zdrowym co warto jeść i jaki styl życia prowadzić. Na końcu umieszczono ciekawostki dotyczące ciała. 

Książeczka zawiera okienka, które dziecko może otwierać i dowiadywać się dzięki nim nowych rzeczy. Na uwagę zasługują piękne ilustracje, które w czytelny i zrozumiały sposób przedstawiają różne narządy. Nawet jeśli dziecko nie zna wszystkich słówek to może na podstawie już samych obrazków dużo się dowiedzieć. 

Jeśli szukacie czegoś na prezent dla własnego dziecka albo dla kogoś innego to jest to świetna propozycja. Naturalną potrzebą każdego dziecka jest poznanie własnego ciała. To jest świetna propozycja dl dzieci w każdym wieku. 

Dziękuję sklepowi za przesłanie tej książeczki. Wkrótce napiszę Wam jeszcze o dwóch innych równie ciekawych. Dajcie znać jak Wam się podoba.


Udało mi się zdobyć też kod rabatowy -10% dla Was:

madziakowo2023


  

6 komentarzy:

Dziękuję serdecznie za każdy komentarz :)

Proszę o niespamowanie linkami.

W razie pytań zapraszam do kontaktu, mój adres e-mail to rossnett2@tlen.pl

Szablon: Panna VEJJS, Wsparcie techniczne: weblove.pl